آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

جزئیات گفت و گوی نماینده چابهار با رئیسی / ۳ مطالبه مشخص مردم سیستان و بلوچستان

به انتشار از سایت معرفت نیوز

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات ۸ مهر زاهدان، خواستار دلجویی از خانواده‌های داغداران این حادثه و «شهید» تلقی شدن کسانی که بی‌گناه کشته شدند، شد.

معین‌الدین سعیدی با اشاره به گفت‌وگوی روز گذشته خود با رئیس جمهور درباره اتفاقات زاهدان گفت: در پی اتفاقات تلخ زاهدان نمایندگان مجمع استان سیستان و بلوچستان جلسات متعددی با مسئولان عالی رتبه کشور؛ اعم از رئیس محترم جمهوری، رییس مجلس، وزرای وزرای اطلاعات و کشور و همچنین رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس داشتند؛ دیروز نیز در حاشیه نشست کمیسیون کشاورزی مجلس با رئیس محترم جمهوری من مجدداً در دو حوزه از ایشان گلایه کردم.

وی افزود: یکی از گلایه‌های من از رئیس جمهوری استفاده نکردن از ظرفیت‌های نیروهای توانمند استان سیستان و بلوچستان بود؛ معتقدم که در این دولت نه تنها استفاده از نیروهای توانمند استان سیستان و بلوچستان توسعه پیدا نکرده بلکه حتی نتوانستند همان نیروهای قبلی را نیز حفظ کنند. گلایه دیگر من درباره نحوه مواجهه دولت و رئیس جمهوری با اتفاقات زاهدان بود؛ معتقدم به گونه‌ای که باید، از مردم دلجویی نشد و برخوردی که با این قضیه اتفاق افتاد به زعم ما اقناع کننده نبوده است.

نماینده چابهار در مجلس تاکید کرد: البته در پاسخ به گلایه‌های مطرح شده، آقای رئیس جمهوری توضیحاتی دادند و گفتند که وزیر کشور را همان ابتدا جهت دلجویی و پیگیری موضوع فرستاده‌اند اما ما معتقدیم همانطور که ایشان از خارج از کشور با پدر داغدار خانم مهسا امینی تماس گرفتند، همین کار می‌توانست با خانواده‌های داغدار اتفاق تلخ زاهدان نیز انجام شود که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

سعیدی ادامه داد: رئیس جمهوری گفتند که مواردی وجود دارد که هنوز منتشر نکردیم اما به زعم ایشان از کسانی که واقعاً مظلومانه کشته شدند – و ما معتقدیم به شهادت رسیدند – حتماً دادخواهی و با مسببین حادثه برخورد خواهد شد. البته شورای تامین استان در بیانیه‌ای اعلام کرد که با دو نفر از مسئولان نیروی انتظامی برخورد شده اما معتقدیم که در واقع عمق و حجم و دامنه‌های فاجعه خیلی بیشتر از این‌ها است.

وی در پایان گفت: مجازات هر کسی در هر لباسی و در هر جایگاهی که در این جنایت حضور داشته است، دلجویی از خانواده‌های داغداران این حادثه و «شهید» تلقی شدن کسانی که بی گناه به شهادت رسیدند، ۳ انتظار و خواسته مشخص مردم سیستان و بلوچستان است.

بیشتر بخوانید:

  • نماینده چابهار: مردم سیستان و بلوچستان تجزیه‌طلب نیستند/ اگر اقناع لازم انجام می شد، شاهد جمعه سیاه زاهدان نبودیم
  • شورای تامین سیستان و بلوچستان: فرمانده انتظامی زاهدان و رئیس کلانتری ۱۶ زاهدان برکنار شدند / جبران خسارات وارده به جانباختگان بی‌گناه و خانواده‌ آنان

  • انتقاد مدیرمسئول روزنامه اطلاعات از «اهمال و تاخیر» هزینه‌زا در برکناری رئیس پلیس زاهدان

  • روایت امام جمعه زاهدان از جلسه با سران اهل سنت بعد از حوادث ۸ مهرماه

۲۱۲۲۰

محتوای منتشر شده به صورت خودکار از رسانه ی معتبر خبرگزاری خبر آنلاین جمع اوری شده است و معرفت نیوز در قبال محتوای منتشر شده هیچ مسئولیتی ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا