آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

تهران یخ می‌زند

تهران یخ می‌زند

ایسنا نوشت: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده،آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد شدید و خیلی شدید و احتمال خیزش گرد و خاک به‌ویژه در نیمه جنوبی و غربی وکاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

در بعضی ساعت‌های امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ اسفندماه) وزش باد شدید تا خیلی شدید در سطح استان با احتمال خیزش موقتی گردوخاک به‌ویژه در نیمه جنوبی و غربی و گاهی افزایش ابر و رگبار پراکنده با احتمال رعد و برق به‌ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات مورد انتظار است.

از غروب امروز تا جمعه (۲۵ تا ۲۷ اسفندماه) کاهش محسوس دما به‌طور میانگین بین ۴ تا ۸ درجه سلسیوس در سطح استان و یخبندان شبانه سطح زمین در دامنه‌ها و ارتفاعات و طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۸ و ۲۹ اسفندماه) افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

از غروب جمعه تا یکشنبه به دلیل عدم وزش باد قابل ملاحظه ، سکون نسبی جو و در نواحی پرتردد و صنعتی در بعضی ساعت‌ها انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه آبعلی و لواسان با کمینه دمای ۲ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۲۶ اسفندماه) صاف و گاهی قسمتی ابری و وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۱۲ و ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان پایتخت پس فردا (۲۷ اسفندماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد ودر بعد از ظهر غبارمحلی خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۱۴ و ۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.

۲۳۵۲۳۵

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا