آخرین و جدیدترین اخبار ورزشی

تخلف فدراسیون فوتبال در ماجرای سفر به بحرین/ نادیده‌گرفتن مجوز شورای برون‌مرزی با حضور 11 فرد اضافه

تخلف فدراسیون فوتبال در ماجرای سفر به بحرین/ نادیده‌گرفتن مجوز شورای برون‌مرزی با حضور 11 فرد اضافه

فدراسیون فوتبال در یکی از سفرهای تیم ملی ۱۱ نفر را مازاد بر لیست شورای برون‌مرزی اعزام کرده است که این اقدام تخلف محسوب می‌شود.

اخبار ورزشی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سفرهای انجام‌شده در فدراسیون فوتبال مدتی است که به‌عنوان یکی از مباحث اصلی در این فدراسیون مطرح است، به‌عنوان مثال در سفر به لیتوانی در جام جهانی فوتسال افراد اضافه‌ای کنار عزیزی خادم دیده می‌شدند تا جایی که علیرضا خسروی، دبیر شورای برون‌مرزی وقتی در گفت‌وگویی رادیویی در این باره مورد سؤال قرار گرفت اعلام کرد که این موضوع را از فدراسیون پیگیری می‌کنند.

توضیحات عزیزی خادم درباره «خوبان عالم» و شایعه ارتباط با جادوگر+ فیلم

ماجرا از این قرار است که فدراسیون فوتبال یا هر فدراسیون و تیم ورزشی که راهی مسابقات یا حتی اردوی تدارکاتی می‌شود، باید از شورای برون‌مرزی مجوز بگیرد. در این مجوز تعداد نفرات به‌تفکیک مشخص می‌شود و هر فدراسیون یا تیمی که مازاد بر مجوز اقدام به اعزام نفرات کند، باید پاسخگوی نهادهای نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور باشد، در این مورد حتی سابقه داشته است فردی که بدون مجوز چنین کاری را انجام داده به انفصال از خدمت محکوم شده است.

با وجود همکاری با دو شرکت هواپیمایی؛ چرا فدراسیون فوتبال پول بلیت سفر بانوان را از وزارت ورزش گرفت؟سکوت عجیب فدراسیون فوتبال در ماجرای شهره موسوی و مَردی که می‌خواست فدراسیون را به آتش بکشد!

این در شرایطی است که فدراسیون فوتبال در سفر به بحرین (خرداد ماه سال جاری در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی 2022) اقدام به اعزام 11 مسافر مازاد بر مجوز شورای برون‌مرزی کرده است.

طبق مجوزی که شورای برون‌مرزی در تاریخ 29 اردیبهشت ماه 1400 صادر کرده بود و این نامه به امضای علیرضا خسروی، دبیر شورای برون‌مرزی رسیده بود، فدراسیون فوتبال برای اعزام تیم ملی به بحرین برای 47 نفر مجوز داشته است. طبق این نامه، بنا به درخواست فدراسیون فوتبال در جلسه مورخ 13 اردیبهشت‌ماه 1400 شورای برون‌مرزی، برای اعزام 47 نفر به بحرین مجوز صادر شد که این تعداد شامل 25 ورزشکار، 7 عضو کادر فنی، یک سرپرست، یک نماینده وزارت، 3 عضو کادر پزشکی، 2 ماساژور، 3 عضو تدارکات، یک مترجم، یک خبرنگار و همچنین رئیس دپارتمان تیم‌های ملی، مسئول روابط بین‌الملل و رئیس فدراسیون فوتبال بود، با این حال طبق اسناد موجود 58 نفر که 11 نفر مازاد بر مجوز شورای برون‌مرزی است، راهی بحرین شده‌اند.

کادر فنی تیم ملی با توجه به فشردگی مسابقات که 4 دیدار پیاپی به‌صورت متمرکز در بحرین برگزار می‌شد، ترجیح داد 29 بازیکن در اردو داشته باشد که در صورت مصدومیت یا ابتلا به کرونای بازیکنان، بتواند نفرات دیگری را جایگزین کند، یعنی فدراسیون فوتبال 4 بازیکن را مازاد بر مجوز شورای برون‌مرزی به بحرین اعزام کرد که می‌توان گفت اعزام این نفرات توجیه داشته و برای موفقیت تیم ملی لازم بوده است، با این حال 7 اعزام مازاد دیگر، قابل بررسی است که یک نفر از آنها نماینده وزارت بوده، یک ماساژور مازاد بر مجوز راهی بحرین شده، 3 خبرنگار یا عضو تیم رسانه‌ای بدون مجوز تیم ملی را همراهی کرده‌اند و مشاور رئیس و یک آشپز هم در بحرین کنار تیم ملی حضور داشتند. نام حمیدرضا مهرعلی نایب رئیس فدراسیون نیز در این لیست دیده می‌شد اما وی به بحرین نرفت.

حال سؤال این است؛ اگر فدراسیون می‌خواسته است این افراد را ببرد و حضورشان کنار تیم ملی لازم بوده است چرا از طریق قانونی و شورای برون‌مرزی اقدام نکرده و ترجیح داده است قانون را زیر پا بگذارد؟ چرا فدراسیون که با شعار قانونمندی روی کار آمده، قانون‌گریزی را ترجیح داده است؟

اسناد مربوط به این تخلف در خبرگزاری تسنیم موجود است و این خبرگزاری آمادگی این را دارد که توضیحات فدراسیون فوتبال را در این زمینه منتشر کند.

انتهای پیام/+

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا