آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

تاکید بر تهیه شناسنامه بهداشتی برای مدارس

تاکید بر تهیه شناسنامه بهداشتی برای مدارس

ایلنا نوشت: فرمانده علمیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران تاکید کرد: تهیه شناسنامه بهداشتی برای مدارس با هدف تعیین تجهیزات و وسایل مورد نیاز آن‌ها پیش از بازگشایی الزامی است.

علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران درباره برگزاری مراسم ۱۳ آبان در سال جاری گفت:‌ برگزاری هر تجمعی در مراسمات روز ۱۳ آبان باید با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام شود. شیوه‌نامه‌ای هشت صفحه‌ای که برای مراسم عاشورا نیز وجود داشت برای این مراسم باید در دستور کار قرار گیرد. شیوه‌نامه‌ای که در آن فاصله افراد و بسیاری از موارد دیگر مشخص شده بود.

وی با بیان اینکه باید یک هفته قبل از برگزاری مراسم ارزیابی‌های لازم صورت بگیرد، ادامه داد: ممکن است شرایط در فاصله یک هفته‌ای برگزاری این مراسم کاملا تغییر کند. پیشنهاد می‌کنم برای در نظر گرفتن ملاحظات بهداشتی و رعایت هر چه بیشتر شیوه‌نامه‌ها کمیته‌ای متشکل از معاونت درمان یه دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تبلیغات اسلامی یک هفته قبل از برگزاری مراسم در جلسه‌ای مشترک وضعیت را مورد ارزیابی قرار دهند.

رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که مراسم ۱۳ آبان اساسا برای دانش‌آموزان و دانشجویان است که در امر واکسیناسیون در حال حاضر جمعیت کمتری را شامل می‌شوند.

زالی همچنین درباره بازگشایی مدارس نیز گفت: باید شناسنامه بهداشتی برای مدارس در امر بازگشایی تهیه شود به شکلی که برای هر مدرسه بدانیم که در چه وضعیتی قرار دارد و چه تجهیزات و وسایلی را لازم دارد. باید هر مدرسه برای بازگشایی این شناسنامه را داشته باشد نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود.

زالی تأکید کرد:‌ موضوع دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که استاندار تهران از طریق وزارت کشور این موضوع را سوال کنند که بازگشایی مدارس همچنان منوط به واکسیناسیون دانش‌آموزان و کادر مدارس است یا خیر. از سوی دیگر سرانه تخصص یافته به مدارس تهران به لحاظ لجستیک و تجهیزات مکفی نیست. باید پکیج سرانه متفاوتی برای مدارس در نظر گرفته شود تا بتوانند نسبت به تهیه وسایل ضدعفونی، ماسک و… اقدام کنند. قطعا با شرایط موجود سرانه‌ای که وجود دارد تطبیق نمی‌کند.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به اعلام آمادگی برخی مراکز تجمیعی واکسیناسیون برای راه‌اندازی بخش مستقل تزریق واکسن دانش‌آموزان تصریح کرد: اگر نامه‌ای نوشته شود قطعا این مراکز می توانند در لکه‌گیری ۳۵ درصد از دانش‌آموزان که واکسن خود را دریافت نکرده‌اند نقش بسزایی داشته باشند.

۲۳۵۲۳۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا