آخرین و جدیدترین اخبار اقتصادی

بیت‌کوین در آستانه ثبت رکورد قیمتی جدید

بیت‌کوین در آستانه ثبت رکورد قیمتی جدید

ایسنا نوشت: بیت‌کوین در ادامه رکوردزنی های خود وارد کانال ۶۳ هزار دلاری شد.

به گزارش کوین تلگراف، هنوز ۱۰۰ روز از زمانی که قیمت بیت کوین پس از دور تازه ممنوعیت های اعمالی چین نصف شد و به ۳۰ هزار دلار رسید نگذشته است که این ارز بار دیگر در آستانه ثبت یک رکورد تاریخی جدید است.

ویلی وو- تحلیلگر رمزارزها گفت: حرکت چین علیه استخراج کنندگان بیت‌کوین بیشتر یک تاثیر منفی موقت روی بازار داشت اما گمان نمی کنم بتواند مسیر تاریخ بیت‌کوین را عوض کند. در اوج دوره ممنوعیت چین شاهد بودیم که در نتیجه توقف فعالیت استخراج کنندگان چینی، ضریب سختی شبکه بیت‌کوین نصف شد و قیمت ها به شدت ریزش کرد اما این ممنوعیت خیلی هم به ضرر شبکه استخراج نشد چرا که این شبکه امروز بیش از هر زمان دیگری متنوع است و در سراسر جهان گسترش یافته است.

بیت‌کوین در آستانه ثبت رکورد قیمتی جدید

قیمت بیت‌کوین در رالی قیمتی دو هفته اخیر خود از محدوده ۴۴ هزار دلار به ۶۳ هزار دلار رسیده و با توجه به ورود سنگین سرمایه جدید انتظار می رود که بیت کوین موفق شود رکورد قیمتی قبلی خود را بشکند و وارد کانال ۶۴ هزار دلاری شود. برخی از معامله گران از بیتکوین ۸۰ هزار دلاری خبر می دهند و افراد خوش بین تر چشم به بیتکوین ۱۰۰ هزار دلاری دوخته اند هر چند که عده ای نیز معتقدند به دنبال هر صعود سنگین یک ریزش سنگین نیز خواهد آمد.

برخلاف چین، دولت آمریکا تاکنون هیچ موضع گیری علنی در قبال رمزارزها نداشته است. پس از آنکه رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد این نهاد قصدی برای ممنوعیت رمزارزها ندارد، خبر صدور مجوز برای فعالیت اولین صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین در بورس آمریکا به یک پیشران نیرومند برای صعود بیت کوین تبدیل شده است. هنوز مشخص نیست که مقامات بانک مرکزی اروپا که پیشتر انتقادات تندی را علیه بیت کوین بیان کرده بودند، پس از موضع اخیر آمریکا تغییر عقیده خواهند داد یا خیر.

۲۲۳۲۲۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا