پزشکی

بهترین عمل جراحی زیبایی، استمرار در ورزش و تحرک کافی است

دکتر عطیه محمد زاده وطن چی، فوق تخصص زنان و فلوشیپ اختلالات کف لگن علاوه بر حیطه های تخصص زنان و زایمان، از چهره های موفق ورزشی بانوان در کشور و الگوی ورزشی بانوان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که افتخارات زیادی را در مسابقات استانی، ملی و بین المللی کسب نموده است.

به گزارش بهداشت نیوز، دکترمحمد زاده وطن چی عضو هیأت علمی گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که ورزش را از سن 8 سالگی آغاز کرده و از همان دوران کودکی، عضو تیم شنای کودکان در استان خراسان رضوی شد، در دوران دانش آموزی، دانشجویی و در حال حاضر که حدود 9 سال بعنوان عضو هیأت علمی دانشگاه است،بطور مستمر ورزش را ادامه داده است و علاوه بر موفقیت های ورزشی، یکی از دلایل مهم موفقیت در حیطه رشته تخصصی و شغل خود را ورزش مداوم می داند.

استادیار گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد درگفتگو با وب دا اظهار می دارد: از دوران دانشجویی تا کنون در مسابقات استانی و کشوری در رشته های شنا شرکت کرده ام و مقام های اول تا سوم را در سالهای متوالی کسب کرده ام و بعد از گذراندن دوران نجات غریق در مسابقات دانشجویان علوم پزشکی و شرکت در مسابقات ملی و بین المللی 5 مدال طلای انفرادی و تیمی راکسب و به مقام قهرمان قهرمانان رسیده ام.

دکتر محمد زاده وطن چی می گوید: از هر فرصتی برای ورزش روزانه استفاده می کنم و علی رغم اینکه رشته تخصصی زنان رشته سخت و پرمشغله ای است ولی ورزش را رها نکرده ام و روزانه حدود 2 ساعت ورزش می کنم.

دکتر وطن چی می گوید امتحان بورد برای دستیاران امتحان حساسی است، ولی من تا یک هفته قبل از امتحان بورد ورزش را کنار نگذاشتم و خوشبختانه رتبه دوم کشوری بورد را کسب نمودم که نقش ورزش را در این موفقیت تأثیر گذار می دانم.

وی، انس با ورزش را بسیار کمک کننده در سلامت روح وروان عنوان کرد و افزود: از هر تریبونی برای تبلیغ ورزش استفاده می کنم.

استادیار گروه زنان، نقش ورزش را برای بانوان بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود: در ویزیت هایی که در حاشیه شهر انجام دادم به این نتیجه رسیدم که برخی از بانوان از سن 35-40 سالگی دچار دردهای عضلانی و مفصلی هستند و نشاط واقعی را ندارند و دچار افزایش وزن هستند که یکی از مهمترین دلایل این اختلالات عدم ورزش و تحرک کافی بود.

فلوشیپ اختلالات کف لگن اظهار می دارد: عدم تحرک کافی و چاقی یکی از دلایل مهم بیماریهای اختلالات کف لگن است و در حال حاضر نیمی از بانوان از اختلالات کف لگن رنج می برند و لازم است ورزش های اختصاصی کف لگن را فرا بگیرند.

وی ارتباط ورزش و تحرک را با خانواده و جامعه سالم انکار ناپذیر برشمرد و افزود: پیش زمینه جوانی جمعیت بانوان سالم جامعه هستند.

دکتر وطن چی نوع ورزش بانوان را با سایر اقشار متفاوت توصیف کرد و یاد آور شد: ورزش یکی از عوامل کاهش سزارین ها و گذراندن دوران بارداری سالمتر در جهت بهبود روحیه و کاهش افسردگی بعد از زایمان و همچنین پیشگیری کننده از تنبلی تخمدانها و کاهش نوسانات خلقی و عاملی در جهت تقویت نشاط و امید به زندگی است.

استادیار گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید به بانوان برای پرهیز از عمل های جراحی زیبایی یاد آور شد: زیبایی شما همان زیبایی طبیعی است که خداوند به شما هدیه داده است و زیبایی که در اثر جراحی بدست می آید مصنوعی است و بهترین عمل جراحی زیبایی برای شما استمرار ورزش و تحرک کافی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا