آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

بهادری جهرمی: از هر سکوی خارجی که در چارچوب قواعد فعالیت کند استقبال می‌کنیم

اداکسو

بهادری جهرمی: از هر سکوی خارجی که در چارچوب قواعد فعالیت کند استقبال می‌کنیم

سخنگوی دولت با بیان اینکه همه کشورها برای فعالیت سکوهای خارجی شرایطی دارند، گفت: از هر سکوی خارجی که در چارچوب قواعد فعالیت کند استقبال می‌کنیم.

بهادری جهرمی: از هر سکوی خارجی که در چارچوب قواعد فعالیت کند استقبال می‌کنیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، عصر امروز سه شنبه 16 خرداد در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان که در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: طبق قانون اساسی اداره امور کشور با آرای عمومی است. از مقدمه قانون اساسی تا دیگر اصول آن، اصلی‌ترین سرمایه جمهوری اسلامی مردم است. چون مبنای نگاه انقلاب اسلامی است که در آن مردم اصلی‌ترین، موثرترین و قویترین عامل در پیشبرد امور و ارتقاء و پیشرفت امور کشور هستند.

وی افزود: نگاه‌های رقیب و متفاوتی در داخل و خارج کشور وجود دارد که مثلاً امکانات و ادوات و تجهیزات را عامل پیشرفت معرفی می‌کنند، اما امکانات نرم‌افزاری تقریباً جایگاهی در انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل نداشت، بلکه ایمان و امید اصلی‌ترین عواملی بود که به تعبیر رهبری انقلاب منجر به این شد که مردم نماینده به ظاهر قوی‌ترین اقتصاد و نیروی نظامی جهان که آمریکا بود و ژاندارم منطقه محسوب می‌شد را به زمین بزنند.

بهادری جهرمی یادآور شد: ما برای پیروزی در انقلاب و دفاع مقدس هزینه هم داده‌ایم و جانباز و اسیر و شهید داشته‌ایم اما نکته این است که امکانات سخت‌افزاری و واقعیت‌های روی زمین در این زمینه عامل اصلی چه در پیروزی بر ارتش بعثی صدام و چه در پیروزی انقلاب نبود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما نگاه و باور به مردم را گاهی کنار گذاشتیم و ادبیات دیگری مطرح کردیم، اظهار کرد: گاهی گفتیم کلید حل مشکلات سازش است و گام برداشتن در مسیری متفاوت، اما دیدیم که دهه اخیر که به عنوان یک دهه از دست رفته شناخته می‌شود، نتیجه‌اش در داخل که قرار بود رشد اقتصادی باشد به تورم بی‌سابقه در سده گذشته رسید.

وی افزود: این جنگ ۴۴ ساله‌ی دشمن علیه ما قرار بود ایمان مردم را کور کند و نشان دهد مسیر انقلاب ما ناکارآمد است؛ نتیجه این منازعه چه شد؟ آیا ایران منزوی شد؟ نه، نتیجه شد آزادی دیپلمات ایرانی از اروپا بعد از پنج سال، نتیجه شد حضور ایران در پیمان‌های اقتصادی و نتیجه شد ارتباط با عربستان و کشورهای همسایه و جهان.

بهادری جهرمی با تاکید بر اینکه گفت: نتیجه آنچه که دشمن در سال گذشته در کشور پیگیری کرد، به راهپیمایی باعظمت ۲۲ بهمن رسید و نشان داد که ایستادگی برابر تهاجم طرف مقابل همچنان از سوی مردم وجود دارد. نتیجه کاری که دشمن سال گذشته انجام داد تا امنیت کشور به مخاطره بیندازد امروز به رونمایی از موشک هایپرسونیک رسیده است.

سخنگوی دولت یادآور شد: بدانیم که اگر مشکلاتی هم وجود دارد نباید شیرینی پیروزی‌ها و اقبالی که به دست آورده‌ایم را نادیده بگیریم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دولت برای پاسداشت حق اعتراض از سوی دولت، ادامه داد: حق اعتراض در قانون اساسی ما به شرط آنکه بدون سلاح و بدون اخلال در مبانی اسلام باشد پذیرفته شده است. در این دولت از ابتدا موارد متعدد اعتراضات مسالمت آمیز بوده که نه تنها با آن مقابله نشد بلکه صدای معترضان هم شنیده شد. از کارگران گرفته تا معلمان که اجرای قانون رتبه‌بندی را مورد توجه قرار دادیم. در مورد بازنشستگان هم بعد از اعتراض آنان دولت به دنبال حل مشکل آنان و برگزاری جلسه با نماینده بازنشستگان صورت گرفت.

سخنگوی دولت با بیان اینکه همه کشورها برای فعالیت سکوهای خارجی شرایطی دارند، گفت: از هر سکوی خارجی که در چارچوب قواعد فعالیت کند استقبال می‌کنیم.

سخنگوی دولت گفت: هنوز 250 هزار واحد مسکن مهر تکلیف شده از دولت اسبق داریم که یک ریال برای انجام آن وجود ندارد، دولت از جیب خود آنها را تکمیل و تقدیم مردم می کند

وی تاکید کرد: بیش از یک سوم تورم مربوط به تورم مسکن است؛ با وجود این مسائل و فشارها رئیس جمهور طبق قانون خود را مکلف به ساخت 4 میلیون مسکن طی 4 سال کرده است.

بهادری جهرمی یادآور شد: سیاست اصلاح نظام پرداخت یارانه ها نه سیاست دولت در بودجه 1401 که تکلیف مجلس در بودجه 1400 بود.

وی با بیان اینکه نرخ ارز شناور است ولی دولت آن را مدیریت می کند، گفت: نگاه اقتصادی دولت ثابت است ولی تاکتیک ها ممکن است تغییر کند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه صادرات غیرنفتی ما بیش از واردات است، گفت: بیش از 50 درصد از منابع ارزی کشور توسط 15 کشور همسایه تامین می شود. منابع ارزی ما آرمانی نیست ولی زیاد است.

ادامه دارد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا