آخرین اخبار روز استان های ایران

بازدید از یک واحد و ۲ طرح صنعتی در شهرک صنعتی دامغان

بازدید از یک واحد و ۲ طرح صنعتی در شهرک صنعتی دامغان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران روز چهارشنبه در جریان دومین روز از سفر ۲ روزه خود به استان سمنان با حضور در شهرک صنعتی دامغان از شرکت "صنایع چوب حیدرهایی" و طرح صنعتی "صنایع فرو آلیاژ پارس" و " مجتمع فولاد گلستان" ؛ و امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌ صنعتی دامغان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان در این بازدیدها که با همراهی سید محمدرضا استاندار سمنان انجام شد، علی رسولیان معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با حضور در شهرک صنعتی دامغان از شرکت "صنایع چوب حیدرهایی" و طرح صنعتی "صنایع فرو آلیاژ پارس دامغان" و "مجتمع فولاد گلستان" بازدید کرد و با حضور در جمع صنعتگران پای صحبت آن‌ها نشست و مسائل و مشکلات این شهرک‌ها را از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

شرکت " صنایع چوب حیدرهایی" که با سرمایه ‌گذاری بیش از ۲۱ میلیارد و ۸۴۸ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۲۱ هزار و ۱۳۷ مترمربع در شهرک صنعتی دامغان احداث و در سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسیده و ظرفیت تولید ۲ هزار و ۳۸۵ متر مکعب محصولات چوبی، انواع کالا از چوب پنبه، و نی و مواد حصیرباف در سال را دارد و برای ۱۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.

طرح صنعتی "صنایع فرو آلیاژ پارس دامغان" در زمینی به مساحت ۱۷۴ هزار و ۹۳۷ مترمربع و سرمایه گذاری فاز نخست بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال که در صورت تکمیل و بهره برداری برای ۴۷۰ نفر اشتغالزایی کرد.

عملیات اجرایی این طرح سال ۹۹ در فاز توسعه شهرک صنعتی دامغان آغاز شد و در زمینه تولید فروسیلیسیم با سیلیکون بیش از ۵۵ درصد وزنی به بهره‌برداری خواهید رسید.

طرح صنعتی " مجتمع فولاد گلستان" در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و پیش‌بینی سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریال که در صورت تکمیل و بهره برداری برای بیش از ۱۰۰ نفر اشتغالزایی می‌کند.

همچنین، معاون وزیر صمت از پروژه پست برق در شهرک صنعتی دامغان نیز بازدید کرد.

مشخصات فنی و ویژگی های این پست ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی دامغان، دارای ۲ فیدر خط، ۲ فیدر ترانس و ۲ دستگاه ترانس ۴۰ مگا ولت آمپر و ۲ دستگاه ترانس کمکی ۲۵۰ کاواو، ۱۲ فیدر خروجی و ۲ دستگاه فیدر خازن است.

اهداف پروژه افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع، ایجاد زیرساخت انرژی برای توسعه بخش صنعت و تولید به منظور تامین مصارف برق کارگاه ها و کارخانجات مستقر در شهرک صنعتی از اهداف پست ۶۳ کیلوولت صنعتی دامغان است.

شهرک صنعتی دامغان دارای ۵۶۳ هکتار مساحت است که ۲۱۸ هکتار آن فاز عملیاتی و ۱۷۰ هکتار آن زمین صنعتی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است و ۲۱۵ قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت ۱۱۷ هکتار در آن منعقد شد.

استاندار سمنان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را همراهی کردند.

بازدید از یک واحد و ۲ طرح صنعتی در شهرک صنعتی دامغان

۴۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا