آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

امیر حیدری: تهدیدات را با تجهیزات روزآمدشده نزاجا شکست می‌دهیم

امیر حیدری: تهدیدات را با تجهیزات روزآمدشده نزاجا شکست می‌دهیم

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به این که با توجه به تهدیدات پیش رو، زمان و قدرت تهاجمی در نبردهای آتی اهمیت بسیاری دارد، گفت: استفاده از تجهیزات روزآمد شده نیز در این نبردها، کمک بسیاری در شکست این تهدیدات می‌کند.

امیر حیدری: تهدیدات را با تجهیزات روزآمدشده نزاجا شکست می‌دهیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در دومین روز از همایش سراسری فرماندهان یگان‌های عمده این نیرو با بیان این که نیروی زمینی ارتش، تحول عظیمی در سالیان اخیر در ساختار خود ایجاد کرده است، گفت: متناسب با این تحولات، نیروی زمینی دکترین دفاعی و تسلیحات نظامی خود را روزآمد کرده تا بتواند با حداکثر توان در عرصه‌های نبرد احتمالی آینده آماده باشد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش افزود: ارائه تدابیر و منویات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) به فرماندهان یگان‌های عمده نزاجا در یک فضای چهره به چهره انتقال می‌یابد. هم‌چنین دکترین جدید نیروی زمینی ارتش نیازمند ارائه و تشریح است و فرماندهان در کارگاه‌های تخصصی در این حوزه‌ها تبادل نظر و بحث می‌کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر به‌روزشدن تجهیزات و تسلیحات این نیرو از جمله سلاح‌های پهپادی و جنگال عنوان کرد: تسلیحات نو و بروز شده نزاجا شامل موشک‌های دور زن و دقیق زن، هوشمند، شبکه‌ای و… در کارگاه‌های تخصصی مربوط به فرماندهان نشان داده شده تا در صورت حضور این تسلیحات در یگان‌ها، آموزش‌های لازم را از قبل دیده باشند.

امیر حیدری وجود این تسلیحات در یگان‌های مرزی را عاملی اساسی برای ارتقای توان رزمی و بازدارندگی دانست و بیان کرد: استفاده از تجربیات فرماندهان کنونی نیروهای مسلح در این همایش به همراه برپایی نمایشگاه دستاوردهای نیروی زمینی ارتش، در راستای عمل به اصل بازدارندگی دفاعی و انجام نقش ارتش در قانون اساسی است.

وی با اشاره به روزآمد کردن تسلیحات قدیمی در کنار تولید و به‌کارگیری تسلیحات جدید، افزود: در نیروی زمینی ارتش می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که تمام تجهیزات قدیمی با بروز و آماده بکار شدن، به چرخه تسلیحاتی برمی‌گردد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تهدیدات پیش رو، زمان و قدرت تهاجمی در نبردهای آتی اهمیت زیادی دارد. استفاده از تجهیزات روزآمد شده نیز در این نبردها، کمک بسیار زیادی در پیروزی علیه دشمنان می‌کند، به همین دلیل نیروی زمینی ارتش با بیش از ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در زمینه ارتقای توان تهاجمی خود همکاری می‌کند.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا