آخرین اخبار روز استان های ایران

امروز مهمترین امر، حفظ وحدت بین امت اسلامی است

امروز مهمترین امر، حفظ وحدت بین امت اسلامی است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در این برهه حساس زمانی که دشمنان با دسیسه های خود اسلام هراسی را پیشه خود کرده اند، مهمترین امر وحدت بین امت اسلامی است.

به گزارش خبرآنلاین از قشم : علی درویش پور در همایش بزرگ هفته وحدت اسلامی، ضمن خوش آمدگویی و تبریک این مناسبت، ادامه داد: امروز گرد هم آمده ایم که بگوییم هفته وحدت، نماد پیمان با راه و روش اسلام در خط امام و رهبر معظم انقلاب است.

وی اضافه کرد: امروز همه با هم برای جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) گرد هم آمدیم و در کنار هم جشن برادری و یکپارچگی و همدلی را برای یکدیگر یادآوری می کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: مناسبت هفته وحدت متعلق به همه افرادی است که دین اسلام را به روشنی، برابری و برادری و کرامت نفس می شناسند.

درویش پور افزود: در مناسبت هفته وحدت باید یادآوری کنیم که پرچم خوشرنگ و پرغرور جمهوری اسلامی، رشادت های شهیدان این سرزمین و قداست این خاک مقدس همه و همه مدیون وحدت و یکپارچگی این ملت بوده اند.

وی در پایان با بیان اینکه امروز مهمترین موضوع حفظ وحدت بین امت اسلامی است، خاطرنشان کرد: وحدت ملت ما شکوه و عظمت ایران اسلامی را با دووام و ماندگار می کند.

براساس این گزارش، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در این همایش گفت: موانع وحدت اسلام یک بحث سیاسی است و گاهی دشمنان به واسطه مسلمانان این موانع را ایجاد می‌کنند که سلطه طلبی یکی از این موانع است.

حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب تصریح کرد: اگر جهان اسلام وحدت داشته باشد هیچ دشمنی توانایی رویارویی با امت واحده اسلام را ندارد و سیره پیامبر اکرم (ص) و رفتار ائمه معصومین (ع) بهترین نماد برای ایجاد وحدت اسلام است که برای همگرایی مسلمانان باید به آن تاسی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز گفت: برای همگرایی امت واحده اسلامی در عرصه های سیاسی و اقتصادی باید بسترهای مختلف وحدت از جمله تعاملات جهان اسلام و نیز جغرافیای نزدیک مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده افزود: عقلانیت باید به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای وحدت در جامعه مطرح شود تا با گفتگوی عقلانی روز به روز به وحدت حداکثری نزدیک شویم.

حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا باوقار، مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان نیز تصریح کرد: امروز امیدواریم جامعه اسلامی وحدت احرار را در میدان عمل دنبال کند؛ وحدتی نه از سر زور؛ بلکه براساس باور به آن برسیم و به آن عمل کنیم.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه شهر قشم نیز در همایش بزرگ وحدت اسلامی، گفت: امروز خوشبختانه در جزیره قشم همدلی و اتحاد کم نظیری بین علما و مردم شیعه و اهل سنت وجود دارد که امید است با نزدیکی روز افزون دل‌ها به یکدیگر، این اتحاد همیشه پابرجا و ثابت بماند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت قشم نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: وحدت و یکپارچگی لازمه اقتدار و امنیت امت است و امروز به برکت جمهوری اسلامی، رهبر و مسوولان این نظام، کشور از امنیت و وحدت پایداری برخوردار است.

همایش هفته وحدت با حضور علی درویش پور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه و نماینده سرپرست حجاج ایرانی، حجت الاسلام هادی اکبری، مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام محمدعلی عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، امامان جمعه شیعه و اهل سنت شهرستان قشم و دیگر مسوولان و علمای شیعه و اهل سنت هرمزگان و قشم در شهر لافت قشم برگزار شد.

48

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا