آخرین اخبار روز استان های ایران

اعلام برنامه‌های گرامیداشت آغاز امامت حضرت ولیعصر در یزد

اعلام برنامه‌های گرامیداشت آغاز امامت حضرت ولیعصر در یزد

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) یزد گفت: به مناسبت آغاز امامت حضرت ولیعصر برنامه های متنوع فرهنگی مذهبی در سطح شهر یزد برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمود رستگاری با اشاره به برگزاری مراسم شهادت امام حسن عسکری در مساجد و بقاع متبرکه استان گفت: برنامه های گرامیداشت سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر با جلسه تفسیر آیات مهدوی ویژه مسئولان و مدیران استان توسط آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد آغاز می گردد.

وی افزود: مانور تجدید بیعت با امام عصر و تجدید میثاق با شهیدان شامل اجرای سرود ، حرکت کاروان شاد مهدوی، رژه موتوری بسیج و پلیس و تاکسیرانی و اورژانس، آتش نشانی از مسجد صاحب الزمان خیابان مهدی آغاز به طرف گلزار شهدا هم ساعت ۹ صبح روز شنبه برگزار می شود.

مدیر بنیاد مهدویت از اجرای برنامه تجدید بیعیت با امام زمان بین نماز ظهر و عصر و همچنین مغرب و عشا در مساجد و نمازخانه های مدارس و دانشگاه ها در روز شنبه خبر داد و اظهار داشت: از فردا تا جمعه ۳۰ مهرماه هم ویژه برنامه های مهدوی نظیر برنامه های کارشناس محور، خبرها و رویدادهای مهدوی و پخش نماهنگ و سرودهای مهدوی از صداوسیما مرکز یزد پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: جشن بزرگ در امتداد غدیر در روزهای ۲۹ و ۳۰ مهرماه در یزد و شهرستان ها برگزار می شود.

محمود رستگاری از برگزاری نشست های دانشجویی در حوزه های علمیه و دانشگاه ها به صورت مجازی با موضوع رسالت دانشگاه در تمدن سازی ظهور در روز دوشنبه به عنوان دیگر برنامه های این طرح یاد کرد و گفت: برای دانش آموزان نیز برنامه هایی در شبکه شاد در نظر گرفته شده که برگزاری مسابقه دلنوشته مهدوی، نقاشی و نشست های علمی و معرفتی مهدویت از روز شنبه تا پنجشنبه از جمله این برنامه ها به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان مهدویت در نماز جمعه هفته آینده پیش از خطبه ها به سخنرانی خواهند پرداخت و مهدی یاوران نیز حضور یکدست و نمادینی خواهند داشت. در حاشیه نماز جمعه هم نمایشگاه کتاب و محصولات مهدوی برپا شده و کارشناسان به شبهات مهدوی پاسخ خواهند داد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) یزد با اشاره به برگزاری مسابقه جرعه مهدوی در ۱۷ ربیع و مسابقه عطر انتظار دانش آموزی و فرهنگیان در روز دوشنبه به صورت آنلاین گفت: جشنواره تولید سرودهای مهدوی و محتوای چند رسانه ای از شنبه تا پنجشنبه در فرهنگسرای غدیر و سطح شهر برگزار شده و اجتماع بزرگ بیعت نیز ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه ۲۴ مهر ماه در جوار شهدای گمنام میدان امیرچقماق برگزار خواهد شد.

وی از نواخته شدن زنگ عهد و بیعت در مدارس سراسر استان ساعت ۸ صبح فردا شنبه و همچنین اجرای پویش جشن تکلیف از شنبه تا پنجشنبه به صورت مجازی به عنوان دیگر برنامه های بزرگداشت آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) در هفته آتی یاد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا