آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

اصلاحات انجام شده توسط مجلس درباره مصوبه بانک مرکزی در مجمع تشخیص مورد بررسی قرار گرفت

اصلاحات انجام شده توسط مجلس درباره مصوبه بانک مرکزی در مجمع تشخیص مورد بررسی قرار گرفت

هیئت عالی نظارت مجمع، به ریاست آیت الله آملی لاریجانی، تشکیل جلسه داد و اصلاحات انجام شده توسط مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه «بانک مرکزی جمهوری اسلامی» مورد بررسی قرار گرفت.

اصلاحات انجام شده توسط مجلس درباره مصوبه بانک مرکزی در مجمع تشخیص مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، هیئت عالی نظارت مجمع، به ریاست آیت الله آملی لاریجانی، تشکیل جلسه داد و اصلاحات انجام شده توسط مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه «بانک مرکزی جمهوری اسلامی» مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه، آیت الله آملی لاریجانی، سالروز میلاد مسعود امام رئوف، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را تبریک گفت و پس از آن، گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع در مورد اصلاحات صورت گرفته توسط مجلس شورای اسلامی برای رفع مغایرت های طرح بانک مرکزی جمهوری اسلامی با سیاست های کلی نظام، ارائه گردید.

بنا به این گزارش، در جلسه 13 اردیبهشت 1402 هیئت عالی نظارت مجمع، سه مورد ابهام و مغایرت با سیاست های کلی برای طرح بانک مرکزی به شورای نگهبان ارسال شده بود که در مجلس شورای اسلامی، مورد بررسی قرار گرفته است. از جمله اینکه در مجلس برای رفع ابهام از تعریف «رمز پول» اصلاحات لازم انجام شده است.

در این جلسه، پس از استماع توضیحات حجت الاسلام والمسلمین بحرینی، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و از طراحان طرح مذکور و نیز نماینده بانک مرکزی در مورد اصلاح تعریف «رمز پول»، اعضای هیئت عالی نظرات خود را ارائه و در نهایت، اصلاحات صورت گرفته در خصوص رفع ابهام اعلام شده، پذیرفته شد.

در ادامه جلسه، موضوع «ماده 18طرح بانک مرکزی»(شورای فقهی) مطرح شد، پس از توضیحات نمایندگان مجلس و بانک مرکزی، اصلاح مجلس در صدر این ماده مورد قبول واقع شد اما در مورد کنترل «اقدامات اشخاص تحت نظارت» و «نظارت شورای فقهی بر مصوبات»، اعضای هیئت عالی نظارت، اصلاحات انجام شده را نپذیرفته و رای به باقی بودن مغایرت اعلام شده، دادند. همینطور در خصوص بند پ ماده 7 با توجه به اصرار مجلس بر مصوبه خود، عدم اصلاح مغایرت منعکس شده، اعلام گردید.

هیئت عالی نظارت مجمع، صبح شنبه 13 خرداد 1402 در جلسه ای فوق العاده به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس، از حیث عدم مغایرت با سیاست های کلی، رسیدگی خواهد کرد.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا