آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

استقبال جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه از سرلشکر باقری

استقبال جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه از سرلشکر باقری

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: آدمیرال ولادیمیر کاساتونوف، جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه از رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان در سنت‌پترزبورگ استقبال کرد.

سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان در با استقبال فرماندهان ارشد نیروی دریایی روسیه و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران توسط گارد تشریفات ناوگان دریای شمال وارد سنت‌پترزبورگ شد.

آدمیرال ولادیمیر کاساتونوف فرمانده ناوگان کل دریای شمال و جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه، جمعی از ژنرال‌های بلندپایه روسی در ساختمان مرکزی نیروی دریایی روسیه از سرلشکر باقری استقبال کردند.

پس از مراسم استقبال رسمی، سرلشکر باقری و آدمیرال کاساتونوف از گارد تشریفات سان دیدند و در ادامه با همراهی کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران و جمعی از معاونان و مقامات بلندپایه نظامی دو کشور وارد گفت‌وگو شدند.

فرمانده ناوگان کل دریای شمال و جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه در آغاز این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور سرلشکر باقری در سنت‌پترزبورگ گفت: نیروی دریایی ایران و روسیه در سال‌های اخیر همکاری‌های تنگاتنگ و رزمایش‌های دریایی متعددی برگزار کرده و به روند همکاری‌ها ادامه خواهند داد.

این مقام بلندپایه روسی به حضور ناوگروه هفتاد و پنجم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رژه دریایی اخیر سنت‌پترزبورگ اشاره کرد و تحکیم روابط دو کشور در عرصه نظامی و دفاعی، از جمله در زمینه همکاری‌های دریایی را خواستار شد.

استقبال جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه از سرلشکر باقری

سرلشکر باقری نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و روسیه بعنوان دو شریک مهم در صحنه بین‌المللی رو به گسترش است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان با بیان اینکه ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار با عبور از اقیانوس اطلس وارد خلیج فنلاند شد و در رژه دریایی روسیه مشارکت کرد، افزود: این امر بیانگر اقتدار نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران و علاقمندی به گسترش همکاری نظامی و دفاعی با روسیه است.

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر روابط دوجانبه، بویژه در زمینه همکاری نظامی و دفاعی، مسیری صعودی طی کرده است، گفت: با انعقاد قراردادهای تسلیحاتی و اجرایی شدن آن در آینده نزدیک، این مناسبات به طور چشمگیری گسترش خواهد یافت.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان از امکانات رزم دریایی جزیره کرانشتات در خلیج فنلاند بازدید کرد. سرلشکر باقری پس از گفت‌وگو با هیات بلندپایه نیروی دریایی روسیه عازم جزیره راهبردی کرانشتات شد.

23219

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا