آخرین اخبار روز استان های ایران

آیین بزرگداشت هفته وحدت در مسجد جامع قشم برگزار شد

آیین بزرگداشت هفته وحدت در مسجد جامع قشم برگزار شد

آیین بزرگداشت هفته وحدت با حضور علی درویش پور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امامان جمعه شیعه و اهل سنت قشم، فرماندار و مسئولان شهرستان قشم، فرماندهان نظامی و انتظامی و علمای شیعه و اهل سنت جزیره قشم و جمع کثیری از مردم این جزیره در محل مسجد جامع قشم برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم در این آیین با ستایش از شخصیت والای حضرت محمد(ص) پیامبر عظیم الشان اسلام، تولد و وجود آن حضرت را نعمتی الهی برای مسلمانان خواند و گفت: علمای راستین شیعه و اهل سنت که دل در گرو اسلام واقعی دارند وحدت بین شیعه و اهل سنت را یک امر حقیقی و یک ضرورت منطقی می دانند.

وی با اشاره به اینکه همه امور جامعه اسلامی زیربنایش وحدت است، افزود: همبستگی و اتحاد زمینه اصلی برای رسیدن به کمال در اسلام است و جمهوری اسلامی در این مسیر هدفش دفاع از مسلمانان جهان بدون درنظر گرفتن مذهب آنهاست.

امام جمعه شهرستان قشم با تقدیر از علمای شیعه و اهل سنت جزیره قشم و وجود وحدت مثال زدنی بین آنها و همه مسئولان قشم خواستار برخورد با هرگونه حرکت تفرقه انگیز و وحدت شکن شد و گفت: سستی و سهل انگاری در این راستا پذیرفتنی نیست.

براساس این گزارش شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم که میزبانی این آیین را برعهده داشت با برشمردن مناسبت های مختلف ماه ربیع الاول بر ضرورت تجدید میثاق همه مسلمانان با سیره حضرت محمد(ص) پیامبر اعظم اسلام و پرده برداری از توطئه های دشمنان اسلام بر علیه آن حضرت در این ماه تاکید کرد.

وی حضرت محمد(ص) را پیامبر رحمت خواند و ضمن اشاره به اهانت دشمنان اسلام به آن حضرت در سال گذشته در همین ایام، حوادث اخیر افغانستان را توطئه دیگری از سوی دشمنان آن حضرت دانست و گفت: به خاک و خون کشیده شدن برادران شیعه ما در مسجد خدا در افغانستان یک توطئه هدفمند وهدف عاملان و آمران این جنایت ایجاد تفرقه در بین مسلمین است.

به گفته امام جمعه اهل سنت قشم، دشمنان اسلام از وحدت و یکپارچگی رو به رشد امت اسلامی و از اقتدار ناشی از وحدت شیعه و اهل سنت واهمه دارند.

علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم نیز در این آیین با تبریک فرا رسیدن ایام پربرکت وحدت و میلاد سراسر نور حضرت محمد(ص) گفت: امام خمینی(ره) وحدت را رمز پیروزی انقلاب اسلامی دانسته بود و این نسخه شفابخش در طول این چهار دهه بعد از انقلاب به راهبرد اساسی جمهوری اسلامی تبدیل شد.

وی وحدت و انسجام را اساس موفقیت همه بخش های نظام جمهوری اسلامی خواند و افزود: امروز ما وحدت را هم در میان علمای با بصیرت شیعه و اهل سنت و هم در میان همه مسئولان متعهد جزیره قشم بوضوح می بینیم.

سرهنگ پاسدار حجت امیری کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قشم هم در این آیین وجود حضرت محمد(ص) پیامبر عظیم الشان اسلام را افتخاری بزرگ برای مسلمانان دانست و گفت: مایه تاسف است که ما مسلمانان به رغم داشتن چنین پیامبری شاهد جنگ و درگیری در کشورهای اسلامی هستیم.

وی اسلام را خطری بزرگ برای دشمنان دانست و با اشاره به تلاش های برخی قدرتها برای جلوگیری از نفوذ اسلام افزود: ما مسلمانان به دنبال آبادانی و سعادت بشر هستیم و همه ما باید در این مسیر با افزایش بصیرت خودمان، نقشه ها و توطئه های دشمنان اسلام را خنثی کنیم.

گفتنی است در پایان این آیین، سرود وحدت توسط گروه سرود اهل سنت قشم خوانده شد.

آیین بزرگداشت هفته وحدت در مسجد جامع قشم برگزار شد

46

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا