آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

آیا خرس ها مثل خرس باغ وحش اصفهان ، انسان ها را می کشند؟/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، منصور شیشه‌فروش در اصفهان در ارتباط با حمله یکی از حیوانات باغ وحش صفه اصفهان به نگهبان این مجموعه اظهار داشت: طبق روال نگهبانی در باغ وحش صفه حضور داشته که پیش از این با حیوانات ارتباط داشته است.

وی افزود: بر اساس گزارش شهرداری اصفهان این نگهبان ۶۵ ساله در حال دادن غذا به حیوانات بوده که دو قلاده خرس به وی حمله کرده و موجب فوت او می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به زمان این حادثه عنوان کرد: این حادثه در ساعت ۸:۳۰ صبح امروز و پیش از بازگشایی باغ وحش برای بازدیدکنندگان رخ داده است.

خرس‌ها آدم‌خواراند؟

خرس‌ها می‌توانند هم مهربان و هم ترسناک ظاهر شوند. آنها در ظاهر شبیه حیواناتی هستند که می توانید آنها را در آغوش بگیرید، اما دندان های تیز بزرگ و چنگال های ضخیمی دارند که می‌توانند به راحتی همه‌چیز را پاره کنند. اما آیا خرس ها انسان ها را می خورند؟

خرس ها معمولاً انسان ها را نمی خورند و معمولاً آنها را شکار نمی کنند. حقیقت این است که اکثر حملات خرس کشنده نیستند و به این دلیل اتفاق نمی‌افتند که خرس سعی می‌کند ما را به عنوان وعده غذایی بعدی خود داشته باشد. به طور متوسط، حدود ۴۰ حمله خرس در سال وجود دارد و از این درصد، حدود ۱۴ درصد کشنده است. اگر خرس ها واقعاً انسان ها را شکار می کردند و می خوردند، این تعداد بسیار بیشتر بود.

خرسی که نگهبان باغ‌وحش اصفهان را کشت/ عکس

پاسخ ساده این است که خیر، خرس ها معمولا انسان را نمی خورند. در حالی که درست است که خرس ها همه چیزخوار هستند و گوشت می خورند، اما سعی می کنند از انسان دور بمانند. انسان ها جزء معمولی رژیم غذایی خرس ها نیستند، بنابراین لزوماً ما را به عنوان یک منبع غذایی مطلوب نمی بینند. با این حال، مانند بسیاری از حیوانات گوشتخوار دیگر که به اندازه کافی بزرگ هستند، خرس ممکن است یک انسان را در یک اقدام ناامیدکننده از گرسنگی بخورد.

این بدان معنا نیست که باید به سراغ یک خرس وحشی بروید و او را وسوسه کنید. حتی اگر به طور معمول انسان را نخورند، اگر احساس خطر کنند، باز هم حمله خواهند کرد. به همین دلیل بهتر است در صورت برخورد با خرس فاصله خود را حفظ کنید.

چرا خرس ها به انسان ها حمله می کنند؟

خرس ها به دنبال انسان برای حمله و خوردن نیستند و حتی خرس ها ترجیح می دهند شما از آنها دوری کنید و آنها از شما دوری کنند. حملات خرس معمولاً برای محافظت از توله ها، فضای آنها یا غذای آنها اتفاق می افتد. خرس ها اغلب از انسان ها می ترسند.

به گفته لین راجرز، دانشمند تحقیقاتی موسسه تحقیقات حیات وحش و بنیانگذار مرکز خرس آمریکای شمالی، "تعداد نامتناسبی" از حملات خرس ها به انسان ها مربوط به سگ ها است.

معمولا حملات خرس‌ها به انسان‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که حیوانات بیمار هستند یا طعمه‌های طبیعی کمیاب است و این شرایط اغلب باعث می‌شود که آنها حمله کنند و هر چیزی را که بتوانند بکشند بخورند.

۲۲۷۲۲۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا