آخرین اخبار روز استان های ایران

آمادگی موسسه رازی برای تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن

آمادگی موسسه رازی برای تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن

وزیر جهاد کشاورزی از اعلام آمادگی موسسه رازی برای تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن تا شهریور ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «سیدجواد ساداتی نژاد» روز پنجشنبه در نشستی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موسسه رازی مستقر در کرج برگزار شد، با بیان اینکه محصولات این موسسه به خصوص در بخش کرونا مشتری خارجی نیز دارد، خاطر نشان کرد: با این وجود اعتقاد ما بر این است که اول در داخل از این واکسن تولیدی این موسسه حمایت شود تا بر این اساس بتواند نسبت به صادرات نیز اقدام نماید.

ساداتی‌نژاد با اشاره به ظرفیت‌های موسسه رازی گفت: اگر این میزان حجم تولید واکسن از سوی این موسسه نبود با توجه به امنیت غذایی و انسانی فوق‌العاده‌ای که این موسسه بی‌رقیب دارد، معلوم نبود که تا چه میزان می‌بایست ارز می‌دادیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس شاید نخستین جایی که باید برای واکسن کرونا به آن ماموریت می‌دادیم و لاغیر رازی بود و شاید در این رابطه نامهربانی نیز کرده باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با این وجود این موسسه و تمام فعالان آن و مجموعه پژوهشی‌اش بر روی این موضوع به صورت علمی و تخصصی با هدف برآورده کردن نیاز کشور و آینده و با جسارت کار کردند.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه رازی دانشمندان قابل تقدیری دارد، اظهار کرد: در این موسسه از لحاظ تکنیکی یک رده بالاتر از واکسن‌های دنیا حرکت شده و در واقع فعالیتی که برای ساخت واکسن کرونا انجام دادند یک کار معمولی نبود بلکه با تخصص و تحقق آن را انجام دادند.

ساداتی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه رازی از جنس وزارت بهداشت است، تصریح کرد: این موسسه تنها یک کارخانه تولیدی نیست بلکه رازی مجموعه‌ای از کارخانه، دانشمند، استاد و دانشجو است که با یکدیگر این لوکوموتیو را به حرکت درآورده‌اند. بر همین اساس انتظار ما از وزارت بهداشت این است که از این لوکوموتیو که در واقع خانه این وزارتخانه است بیشتر از همیشه حمایت کند.

وی گفت: خواهش ما این است که با این نگاه مشترک پیش برویم، رازی دارایی وزارت بهداشت و پشتوانه سلامت مردم ایران است که در این بین نیاز است در بحث خرید واکسن به این موسسه حمایت‌های لازم صورت بگیرد.

ساداتی نژاد افزود: بایستی با تلاش و پشتیبانی این موسسه کمک کنیم تا رازی هر چه بیشتر رو به جلو حرکت کند.

وی با بیان اینکه رازی تا شهریور ماه آمادگی عرضه ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا را دارد، گفت: نیاز است تا در روند تولید هفت واکسن دیگر این موسسه نیز حمایت‌های لازم با روند شتاب‌گیری سرعت آنها صورت بگیرد.

48

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا