آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

آلودگی باز هم گریبان اصفهان را گرفت/ وعده مسئولان برای جلوگیری از «مازوت‌سوزی» چه شد؟

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، در شرایطی که پس از ماه ها آلودگی، با توجه به بارندگی های اخیر، انتظار هوای پاک در اصفهان را داشتیم، یکی دو هفته ای است، آلودگی هوا یک روز در میان، گلوی اصفهان را فشار می دهد؛ دلیل این امر از سوی شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، آغاز مازوت سوزی در اصفهان عنوان شده است؛ این در حالی است که مسئولان از جمله استاندار اصفهان به صراحت و با جدیت بارها در طول ماه های گذشته اعلام کرده بودند که اجازه مازوت سوزی در اصفهان را نخواهند داد.

از سویی روزهاست به دلیل هوای گرم اصفهان، مردم استفاده چندانی از گاز شهری ندارند و بر این اساس مازوت سوزی در اصفهان هیچ توجیهی ندارد مگر اینکه برخی افراد نگران اسراف شدن مازوت های تولید شده باشند!، موضوعی که یکی از مدیران صنایع در روزهای آلوده سال گذشته به آن اشاره کرده و گفته بود به هر حال مازوت تولیدی باید مصرفی نیز داشته باشد.

بدین ترتیب میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان ساعت ۹ صبح امروز در ایستگاه‌های انقلاب، پروین، ۲۵ آبان، احمدآباد، پارک زمزم، خرازی، دانشگاه صنعتی، رهنان، سپاهانشهر، زینبیه، فرشادی، فیض، میرزا طاهر، کاوه و ولدان با بالای ۱۵۱ (AQI) شرایط ناسالم برای عموم را هدف قرار داد.

این شاخص در ایستگاه‌ «کِردآباد» اصفهان با ۲۱۰ (AQI) در شرایط بسیار ناسالم قرار گرفت.

همچنین شاخص کیفی هوا در شهرهای خمینی‌شهر و قهجاورستان در شرایط ناسالم برای عموم قرار داشت و شاخص ایستگاه سگزی شرایط آلوده برای گروه‌های حساس را نشان داد..

گفتنی است کیفیت هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک را نشان می‌دهد.

۴۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا