آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

آزادی 172 زندانی جرایم غیر نقد در سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری

اداکسو

آزادی 172 زندانی جرایم غیر نقد در سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری

در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به استان چهارمحال و بختیاری، تعداد ۱۷۲ نفر زندانی جرایم نقدی آزاد این استان آزاد شدند.

آزادی 172 زندانی جرایم غیر نقد در سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در حاشیه سفر رئیس محترم جمهور به استان چهارمحال و بختیاری، به برکت حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیات دولت در شهرکرد، تعداد ۱۷۲ نفر زندانی جرایم نقدی آزاد شدند.

در راستای مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهور، مراسمی در اداره کل زندانهای استان چهارمحال و بختیاری با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و حجت الاسلام صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری جهت آزادی زندانیان مالی غیرعمد برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان ضمن قدردانی از این اتفاق مبارک در سفرهای استانی هیات دولت گفت: احادیث زیادی در ارتباط با آزادی زندانیان داریم که ثواب بسیار بالایی دارد و این اولین دولت است که نگاهی چنین انسان‌دوستانه به زندانی دارد.

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور بیان کرد: از ایده و تلاش مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری تشکر میکنم که این سنت حسنه و فرهنگی را در سفرهای ریاست محترم جمهور پایه گذاری کردند تا با هماهنگی ادارات کل زندان‌ها و ستاد دیه، به برکت حضور رییس جمهور در استان‌ها، تعدادی از زندانیان که برخی سال‌ها برای مبالغ کم در زندان هستند را فراهم می‌کنند.

در این مراسم که خانواده های زندانیان نیز حضور داشتند، محسن منصوری افزود: در راه رفع مشکلات و بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی لحظه ای از تلاش دست نمی‌کشیم و این لبخند و اشک شوق خانواده های زندانیان آزاد شده خستگی از تن ما دور میکند‌‌. این امر مبارک آزادی ۱۷۲ نفر زندانی با تامین مبلغ ۱۵ میلیارد تومان از اعتبارات نهاد ریاست جمهوری صورت پذیرفته است.

در ادامه نیز، حجت الاسلام صالحی رئیس ارتباطات مردمی ریاست جمهوری نیز، بیان کرد: اولین کمک به وضعیت معیشتی شما خانواده های حاضر درجلسه، بازگشت همسران و جوانان شماست که در کانون گرم خانواده، با اشتغال و کسب درآمد درست، موجبات زندگی شایسته برای عزیزانشان فراهم آورند.

وی ادامه داد: انسان دربند فقط یک نفر مددجو نیست بلکه در کنار او چندین نفر که خانواده هستند دچار آسیب و مشکلات می‌شوند. و خدا را شاکریم با حمایت رئیس محترم جمهور و معاون اجرایی ایشان، به برکت سفر استانی؛ تعداد قابل توجهی از زندانیان غیر عمد به آغوش جامعه و خانواده باز می‌گردند.

در این مراسم با همت مدیرکل زندان‌های استان و با حضور مدیران ارشد ریاست جمهوری و دادستان و مدیرانی از استانداری چهارمحال و بختیاری برقرار و تعداد ۲۸ زندانی در همان سالن حکم آزادی خود را دریافت و همراه خانواده هایشان راهی منزل شدند.

گفتنی است؛ پیش‌تر نیز، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور از تامین اعتبارات لازم برای نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به کردستان خبر داده بود.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا