آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

وزارت خارجه اقدامات خصمانه انگلیس علیه ایران را تحت پیگرد حقوقی قرار دهد

اداکسو

وزارت خارجه اقدامات خصمانه انگلیس علیه ایران را تحت پیگرد حقوقی قرار دهد

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری که به نام «روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس» نام گرفته است، از وزارت امور خارجه خواست، اقدامات خصمانه انگلیس علیه ایران را تحت پیگرد حقوقی قرار دهد.

وزارت خارجه اقدامات خصمانه انگلیس علیه ایران را تحت پیگرد حقوقی قرار دهد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری که به نام «روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس» نام گرفته است، به بیان رشادت‌های این قهرمان مبارزه‌گر پرداخت و دسیسه‌های انگلیس و غرب علیه جمهوری اسلامی ایران را ادامه‌دار خواند.

متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به شرح زیر است:

باسمه تعالی

رئیسعلی دلواری قهرمان مبارزه با اشغالگری و استعمار انگلیس، الگو و نماد دهه‌ها مبارزه ملت بزرگ و غیور ایران در مقابل استعمار کهنه و نو و ایستادن و پایمردی حداکثری در برابر هر اندیشه و عمل باطلی است که عزت، یکپارچگی، تمامیت ارضی و اقتدار ایران را هدف گرفته است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با گرامیداشت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری قهرمان ملی مقابله با استعمار پیر انگلیس و استبداد داخلی که در 12 شهریور 1294 شمسی جان خود را در راه دفاع از استقلال و کیان ایران تقدیم کرد، نام‌گذاری این روز به عنوان روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس را فرصتی برای یادآوری اهمیت تلاش‌های صورت گرفته توسط این شهید عزیز در راه حفظ استقلال و آزادی‌خواهی مردم ایران و مقابله با روش‌های قدیمی و جدید استعمار انگلیس و اقدامات خصمانه این رژیم خبیث علیه ملت سربلند ایران می‌داند. اگر رئیسعلی‌ها در غربت به شهادت نمی‌رسیدند، امروز ملت ایران به عظمت استقلال ملی نمی‌رسید.

یکی از ویژگی‌های بارز شهید رئیسعلی دلواری بصیرت و تسلیم‌ناپذیری در مقابله هجمه همه‌جانبه رژیم استعماری انگلیس و عوامل آن بود. ایشان در شرایط دشوار آن دوران استبداد داخلی و اشغالگری خارجی، با تسلیم نشدن در برابر تهدیدها و تطمیع انگلیس، راه پرافتخار مقاومت و مبارزه در برابر دست‌اندازی انگلیس به سرزمین ایران را در پیش گرفت و این مسیر را تا شهادت در این راه ادامه داد.

امروز دولت انگلیس که زمانی ادعا می‌کرد آفتاب در امپراتوری بریتانیا غروب نمی‌کند با مجموعه‌ای از مشکلات و بحران‌ها در سیاست داخلی و کاهش روزافزون جایگاه خود در عرصه بین‌المللی مواجه است. خنثی شدن تلاش‌های مذبوحانه انگلیس در زمینه استعمار نو و به‌کارگیری کلیه ابزارهای نرم و سخت از جمله جاسوسی و اطلاعاتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران در پرتو اقدامات ارزشمند سربازان جبهه دیپلماسی و جبهه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران، ضعف گسترده این کشور در قبال کشورهای مستقل جهان را به نمایش گذاشته است.

همه مسئولان جمهوری اسلامی ایران باید با هوشیاری نسبت به نقشه‌های شوم انگلیس در منطقه و در قبال جمهوری اسلامی ایران، با جهاد تبیین دست استعمارگر این روباه پیر را برملا کنند تا جوانان و نسل آینده با بصیرت و شناخت نسبت به خنثی‌سازی اقدامات این رژیم با شگردهای نوین آمادگی لازم را کسب نمایند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران از وزارت امورخارجه می‌خواهد از کلیه سازوکارهای بین‌المللی از جمله حقوقی برای تحت پیگرد قرار دادن اقدامات خصمانه رژیم انگلیس علیه ملت سرافراز ایران از جمله وضع تحریم‌ها به بهانه‌های واهی، پیروی از تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی رژیم آمریکا علیه ملت ایران، میزبانی و حمایت از شبکه‌های تروریستی و گروهک‌های برانداز و تقابل همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران بهره‌برداری کند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر جایگاه پرافتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نیروی نظامی رسمی جمهوری اسلامی ایران و مهمترین نیروی مقابله با تروریسم و داعش، اتهامات ناروا و بی‌اساس علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را با شعارها و ادعاهای انگلیس در زمینه مقابله با تروریسم و داعش مغایر می‌داند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا