آخرین و مهمترین خبرهای جهان

هشدار اردن درباره انتقال سفارت انگلیس به قدس اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در کنفرانس خبری مشترک با «آن لینده» همتای سوئدی و «فیلیپ لازارینی» کمیسر ارشد آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در نیویورک، به اقدام احتمالی انگلیس درباره قدس واکنش نشان داد.

الصفدی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اعلامیه دفتر «لیز تراس» نخست‌ وزیر انگلیس مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی، گفت: «هنوز تصمیم رسمی در این خصوص صادر نشده است، قدس شرقی پایتخت کشور فلسطین است و ما درباره هر گونه اقدامی از این قبیل هشدار می‌دهیم».

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، وزیر خارجه اردن همچنین گفت: «انتقال سفارت انگلیس در صورت اعلام رسمی – البته هنور رخ نداده است- به منزله یک اقدام منفی خواهد بود که راه‌حل دو دولتی اسرائیلی و فلسطینی را به خطر می‌اندازد».

همچنین وزیر خارجه سوئد گفت که نشست امروز بیانگر همبستگی با ملت فلسطین و آنروا که نقش محوری و سرنوشت‌سازی برای برقراری ثبات در منطقه ایفا می‌کند، بود.

وی تصریح کرد که مسئولیت تداوم فعالیت آنروا بر عهده جامعه جهانی است و ادامه بحران مالی این آژانس با وضعیت کنونی غیرممکن است.

پایان پیام/ص

منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا