آخرین و مهمترین خبرهای جهان

نتانیاهو: سخنرانی لاپید در سازمان ملل پر از ضعف و سرافکندگی بود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» رهبر مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی از سخنرانی «یائیر لاپید» نخست وزیر فعلی تل‌آویو در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد و او را به «به خطر انداختن آینده اسرائیل» متهم کرد.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، نخست‌وزیر سابق تل‌آویو درباره سخنرانی لاپید گفت: «امشب سخنانی پر از ضعف، شکست و سرافکندگی را شنیدیم».

نتانیاهو درباره این بخش از اظهارات لاپید در سازمان ملل که آن گفته بود «توافق با فلسطینی‌ها بر اساس راه‌حل دودولت، راه مناسبی برای امنیت اسرائیل است»، گفت: «اسرائیل را به فاجعه اسلو باز نمی‌گردانیم؛ من و دوستانم اجازه این کار را نخواهیم داد».

نتانیاهو مواضع لاپید در قبال «توافق هسته‌ای ایران» در سخنرانی‌اش در سازمان ملل را نیز محکوم کرده و افزود: «لاپید آینده و موجودیت ما را چه در موضوع فلسطین و چه در موضوع ایران به خطر می‌اندازد».

رهبر مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی مدعی شد «در حالی که ایران در توافق هسته‌ای که موجودیت کشور اسرائیل را به خطر می‌اندازد، رو به جلو حرکت می‌کند» لاپید هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد.

چند روز پیش از این نیز نتانیاهو به لاپید حمله کرده و عملکرد او در پرونده حل اختلافات دریایی با لبنان را زیر سوال برده بود. او نخست‌وزیر فعلی کابینه تل‌آویو را به «وحشت»داشتن از تهدیدات «سیدحسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در پرونده اختلافات دریایی متهم کرد.

وی در این باره و با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتری‌‌اش گفته بود: «شهروندان اسرائیل، من یک بیانیه بسیار ناراحت‌کننده برای شما دارم. لاپید در برابر تهدیدهای نصرالله کاملاً عقب‌نشینی کرد. نصرالله لاپید را تهدید کرده که اگر میدان کاریش را قبل از امضای قرارداد گازی با لبنان فعال کنیم، به اسرائیل حمله خواهد کرد».

نتانیاهو ادامه داد: «در اول نوامبر و با کمک شما، حزب لیکود تحت رهبری من دولت ضعیف و خطرناک لاپید را با یک دولت راست‌گرای باثبات برای چهار سال آینده جایگزین خواهد کرد. دولتی که امنیت و عزت ملی را به اسرائیل بازگرداند».

پایان پیام/ص

منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا