آخرین و مهمترین خبرهای جهان

رونمایی ارتش چین از یگان پهپادی مجهز به بمب‌های لیزری

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها روز جمعه از رونمایی نیروی هوایی ارتش چین از یک گین پهپاد شناسایی رزمی خود که مقر آن در شمال غربی چین است، خبر دادند.

به نوشته وبگاه «یوراسیانت» به نقل از «گلوبال تایمز» کارشناسان نظامی چین گفتند که این یگان برای حفاظت از مرزها و مبارزه با تروریسم بسیار مهم است.

بر اساس این گزارش، این رونمایی پس از آن صورت گرفت که یک فروند پهپاد شناسایی مسلح از پایگاه نیروی هوایی چین در شمال غربی چین، نظارت و حمله را در یک پرواز طولانی بیش از هزار کیلومتر انجام داد.

نیروی هوایی چین پهپاد «جی‌جی-۲» را برای بازدید عموم در دسترس قرار داده است. بر روی این پهپاد سلاح‌های دقیق هوا به زمین و دستگاه های شناسایی الکترونیکی نصب شده است.

یک کارشناس نظامی چینی گفت که پهپادهای مستقر در منطقه بیابانی شمال غربی چین مقرون به صرفه تر از استقرار هواپیماهای جنگنده برای گشت مرزی و مبارزه با تروریسم هستند. ارتش چین از انوع پهپادها در مناطق مختلف این کشور استفاده می کند.

این در حالی است که فرمانده نیروی هوایی آمریکا نیز گفته است که چین در قدرت هوایی و فضایی سریع پیشرفت کرده و توانایی رزمی آمریکا در خطر افتاده است.

«ژنرال مارک کلی» فرمانده نیروی هوایی آمریکا گفت که چین در قدرت هوایی و فضایی خود آنقدر سریع پیشرفت کرده که توانایی نیروی هوایی امریکا برای بازدارندگی از طریق نیروهای متعارف در خطر است.

به گزارش وبگاه «ایرفورس» ژنرال کلی در سخنرانی در «مجمع هوایی، فضایی و سایبری» نیروی هوایی آمریکا گفت: «ما از دوران همسانی معمولی خارج شده‌ایم. وقتی همخوانی معمول دارید، خطر راهبردی رقبا کم است، اما از نظر بازدارندگی متعارف به آن حد نرسیده‌ایم.»

وی گفت که کمیت نیروهای هوایی آمریکا کمتر از نصف اندازه زمانی است که ایالات متحده به سرعت و با تلفات نسبتاً کمی در جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ پیروز شد و کمیت نیروهای هوایی رزمی بسیار کمتر از آن چیزی است که مطالعات مختلف طبقه بندی نشده نشان داده است.

کلی گفت که کمبودها بیشتر در نیروی هوایی در بخش اقیانوس آرام احساس می‌شود که به ۱۳ اسکادران نیاز دارد اما تنها ۱۱ اسکادران را در اختیار دارد (جزئیات بیشتر).

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا