آخرین و مهمترین خبرهای جهان

رئیس‌جمهور کره جنوبی نمایندگان کنگره آمریکا را «احمق» خطاب کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس‌جمهور کره جنوبی در ویدئویی که از او افشا شده، قانونگذاران آمریکایی را «احمق» خوانده و گفته که آنها ممکن است در صورت عدم تأیید بودجه برای طرح‌های بهداشت جهانی، «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا را شرمسار کنند.

طبق گزارش روزنامه ایندیپندنت، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اخیراً با «یون سوک یئول»، رئیس‌جمهور کره جنوبی که یک سیاستمدار تازه‌کار و بدون تجربه قبلی در مناصب انتخابی است دیدار کرده است. یون، حدود چهار ماه پیش به ریاست‌‌جمهوری کره جنوبی انتخاب شد.

بایدن در دیداری که با رئیس‌جمهور کره جنوبی داشت به او وعده داد آمریکا 6 میلیارد دلار به عملیات جهانی مبارزه با ایدز، مالاریا و سل کمک خواهد کرد. او با وجود این گفت که لازم است این کمک مالی به تصویب کنگره برسد.

یون در ویدئویی که به تازگی به بیرون درز کرده و در کره جنوبی به شدت پربازدید شده خطاب به دستیارانش می‌گوید: «اگر این احمق‌ها آن را در کنگره تصویب نکنند برای بایدن شرم‌آور خواهد بود.»

دفتر رئیس‌جمهور کره جنوبی تلاش کرده موضوع را با بیان اینکه منظور یون از این اظهارات مقام‌های منتخب آمریکایی نبوده‌اند تعدیل کند.

یک سخنگوی دولت کره جنوبی گفته که یون اسمی از بایدن به میان نیاورده و احتمالاً کلمه‌ای که او به کار برده از لحاظ آوایی شبیه بایدن بوده است.

اما منتقدان دولت کره جنوبی از اظهارات رئیس‌جمهور انتقاد کرده‌اند. رئیس حزب دموکرات (رقیب حزب حاکم) گفته که توجیه‌های ارائه شده از سوی دفتر رئیس‌جمهور «بی‌اساس» هستند و آنها در صدد طفره رفتن از یک «فاجعه دیپلماتیک» هستند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا