آخرین و مهمترین خبرهای جهان

اقدام شهروند روس برای به جوش آوردن خون اروپایی‌ها در میانه بحران انرژی +فیلم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک جوان روس مصرف گاز در آشپزخانه خود را به صورت تمام وقت به مدت یک ماه با هدف به جوش آوردن خون اروپایی‌ها که با مشکلات کمبود سوخت و افزایش قیمت حامل‌های انرژی مواجه هستند، به طور زنده پخش کرد.

به گزارش «گالف تودی»، وی گفت که روشن کردن همه شعله‌های اجاق گاز پخت و پز به مدت یک ماه بدون وقفه، برای او چیزی معادل تنها ۱.۴۴ یورو هزینه داشته است.

اروپا و آمریکا در اقدامی هماهنگ برای اعمال فشار علیه روسیه به دلیل جنگ اوکراین، تحریم‌های شدیدی علیه مسکو اعمال کرد‌ه‌اند که پاسخ تلافی‌جویانه روسیه از قبیل توقف صدور گاز را به دنبال داشته است. شرکت روسی گازپروم عرضه گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ به اروپا را در پایان ماه اوت متوقف کرد که کشورهای اروپایی را بر آن داشت تا اقدامات زیادی را با هدف کاهش مصرف گاز در اتحادیه اروپا اتخاذ کنند.

قطع صادرات گاز روسیه به اروپا باعث افزایش قیمت سوخت شده و کشورهای اروپایی را با مشکلات زیادی در آستانه پاییز و زمستان سرد قرار داده است. افت عرضه گاز توسط روسیه باعث دو برابر شدن قیمت گاز در آغاز سال جاری میلادی شد و از چند هفته گذشته که صادرات گاز روسیه از طریق خط لوله مهم نورداستریم ۱ به اروپا تا مدت نامعلومی متوقف شد، بحران گازی در اروپا بسیار شدیدتر شده است.

اگرچه روس‌ها به صادرات گاز به اروپا از طریق خط لوله عبوری از اوکراین ادامه می‌دهند اما میزان آن در مقایسه با حجم صادرات گاز روسیه قبل از بحران اوکراین بسیار کمتر است.

در آلمان کمبود سوخت باعث شدت گرفتن نگرانی‌ها نسبت به ورشکستگی احتمالی شرکت‌های توزیع گاز شده است. چندی پیش مدیرعامل شرکت واردات گاز یونیپر آلمان هشدار داد که این کشور ممکن است در فصل زمستان مجبور به سهمیه‌بندی گاز شود. بر اساس ارزیابی بانک گلدمن ساکس سهمیه‌بندی در آلمان به معنای از دست رفتن ۶۵ درصد صنعت این کشور خواهد بود.

انتهای پیام/ص

منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا