آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

ابتکار وزارت علوم در برنامه هفتم توسعه برای تخصیص اعتبارات به امور پژوهشی

ابتکار وزارت علوم در برنامه هفتم توسعه برای تخصیص اعتبارات به امور پژوهشی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری‌‌ در جمع دانشجویان دانشگاه شریف گفت: ما برای حل مشکل اعتباری پژوهشی در برنامه توسعه هفتم آورده‌ایم که معادل ۱۵ درصد کل اعتبارات دانشگاه، برای امور پژوهشی صرف شود با ابلاغ برنامه توسعه هفتم امیدواریم مشکلات اعتباری پژوهشی حل شود.

ابتکار وزارت علوم در برنامه هفتم توسعه برای تخصیص اعتبارات به امور پژوهشی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمد علی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری‌‌ امروز ( شنبه، ۱۸ آذر) به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف حاضر شد.

در این جلسه ابتدا نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در سخنگاه قرار گرفتند و به بیان مطالبشان پرداختند.

وزیر علوم پس از شنیدن سخنان دانشجویان ضمن تسلیت ایام عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) گفت: کسانی که مدعی حقوق بشر و آزادی هستند باید پاسخ دهند که چرا این حق را برای دیگران قایل نیستید؟

وی افزود: برای حل مشکل اعتباری پژوهشی در برنامه توسعه هفتم آورده‌ایم که معادل ۱۵ درصد کل اعتبارات دانشگاه، برای امور پژوهشی صرف شود با ابلاغ برنامه توسعه هفتم امیدواریم مشکلات اعتباری پژوهشی حل شود.

زلفی‌گل خبر داد؛ در سال گذشته طی چند مرحله حمایت های ویژه‌ای از دانشگاه شریف شد.

وزیر علوم در مورد حل مشکل خوابگاه شهید رجایی، تصریح کرد: این خوابگاه برای دانشگاه شهید رجایی است ما نمی‌توانیم مال دیگران را ببخشیم، برای اعتبارات دانشگاه هم مسئولان پیگیر هستند تا افزایش یابد. دانشگاه شریف ۷۲۹ قرارداد با ظرفیت بیش از هشتصد میلیارد تومان با بخش صنعت داشته است. که این عدد برای تمام دانشگاه های کشور چیزی در حدود شش هزار میلیارد تومان است.

وی در مورد ارتباط دانشگاه با صنعت اظهار کرد: صندوق عالی علوم و تحقیقات برای اولین بار مصوب و اساسنامه آن نیز تصویب شد. از رهبری خواستیم اعتباری برای تجهیز دانشگاه ها تخصیص داده شود که با آن موافقت شد.

زلفی‌گل گفت: یکی از آزادترین دانشگاه ها در دنیا دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران است مشروط بر اینکه به قوانین و مقرارت احترام گذاشته شود. می‌توانید این مساله را بررسی کنید؛ همه ما مکلف هستیم قوانین را رعایت کنیم.

وی در پاسخ به اقدامات این وزارتخانه برای جلوگیری از مهاجرت افزود: بورس دانش، دستورالعمل انتخاب دانشجویان سرآمد و…. از جمله اقداماتی است که در این مدت رخ داده است تا مانع از این اتفاق شویم.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا